Zaloguj sięZarejestruj Zaloguj sięZaloguj się

Darmowa dostawa

przy zamówieniu powyżej 200zł oraz wpłacie na konto wysyłka 0zł, w przypadku pobrania koszt 15zł.

Produkty: 1 - 3 z 3
Produkty: 1 - 3 z 3

Karboksyterapia sprzęt


Karboksyterapia od pewnego czasu jest bardzo popularnym zabiegiem, który według wielu specjalistów jest najskuteczniejszy, jeśli pod uwagę mielibyśmy wziąć walkę z cellulitem, rozstępami czy cieniami pod oczami. Nie dziwi więc, że na rynku sprzętu do karboksyterapii obecnie nie brakuje. Czy to oznacza, że każde tego typu urządzenie jest bezpieczne i można go wykorzystywać w pełni legalnie?

Urządzenia do karboksyterapii - 3 rodzaje sprzętu

Zacząć należy od tego, że rozróżniamy obecnie trzy różne urządzenia do karboksyterapii, a więc sprzęt do pracy manualnej, w którym igłę wprowadza się ręcznie, urządzenie do pracy manualnej i automatycznej oraz same pistolety. Skupić się trzeba przede wszystkim na dwóch pierwszych, gdyż trzecie są urządzeniami słabej jakości.

Wybierając sprzęt do karboksyterapii skupić się trzeba na wartości przepływ dwutlenku węgla na minutę, która determinuje skuteczność zabiegu. Trzeba tu zauważyć, że najlepsze tego typu urządzenia na rynku posiadają możliwość regulacji tego parametru umożliwiając przepływ w granicach 1-100 cc/min.

Pistolet nie jest niezbędny, ale przydatny przy usłudze karboksyterapii

Zauważmy, że do przeprowadzania karboksyterapii sprzęt, jakim jest pistolet nie jest niezbędny, bo wiele urządzeń umożliwia wprowadzenie dwutlenku węgla w sposób manualny. Trzeba jednak zauważyć, że dla wielu klientów jest to obowiązek, a to dlatego, że zabieg taki wówczas przeprowadza się łatwo, precyzyjnie i bezpiecznie.

CO2 w procesie karboksyterapii

Nie można zapomnieć również o wprowadzanym do organizmu dwutlenku węgla. Dbając o bezpieczeństwo swoich klientów, należy sięgać tu po dwutlenek węgla, który posiada certyfikację medyczną, będąc pewnym co do źródła jego pochodzenia.

Sprzęt do karboksyterapii - profesjonalna aparatura

Czym jest karboksyterapia?

Wielu z nas boryka się dziś z cellulitem, nadmiarem tkanki tłuszczowej, rozstępami, łuszczycą, wiotkością skóry czy nawet wypadaniem włosów. Nie da się ukryć, że jest to spory problem, choć oczywiście udać się powinno go rozwiązać. Jednym z zabiegów, których możliwość wykonania dają nam dziś salony kosmetyczne jest karboksyterapia. Czym jest taki zabieg i czy rzeczywiście jest on na tyle skuteczny, aby poradzić sobie z jednym z powyższych problemów?

Wprowadzanie dwutlenku węgla

Jeśli mielibyśmy w jakiś najprostszy sposób scharakteryzować ten zabieg, to powiedzielibyśmy, że polega on na wprowadzeniu pod skórę dwutlenku węgla. Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że dwutlenek węgla do skóry wprowadzany był już w latach 30. ubiegłego wieku u pacjentów z niewydolnością żylną. Dziś wiemy, że aparatura do karboksyterapii pozwala także poprawić stan i wygląd samej skóry.

Dwutlenek węgla podaje się tutaj w odpowiedni dawkach, co nie tylko opóźnia jej starzenie się, ale także poprawia wygląd skóry. Warto jednak zwrócić uwagę na sprzęt do karboksyterapii, w który wyposażony jest taki gabinet kosmetyczny. Najlepiej sprawdza się tutaj urządzenie włoskiej firmy MBE Medical Division, która jest światowym liderem, jeśli chodzi o produkcję sprzętu medycznego.

Charakterystyka zabiegu kaboksyterapii

Gaz do organizmu wprowadzany jest poprzez igłę, co jednak nie oznacza, że czujemy tu wielki dyskomfort. Wprawdzie w zależności od sprzętu do karboksyterapii możemy poczuć niewielkie ukłucie i rozpychanie pod skórą, to jednak nie jest to wielki problem. Tym bardziej, jeśli porównamy to z korzyściami, które z takiego zabiegu jesteśmy w stanie wynieść.


Karboksyterapia urządzenie


Rozstępy czy cellulit to problemy, z którymi boryka się wiele Polek, choć dziś i tak jest to już znacznie mniejszy kłopot niż dawniej. Wszystko dzięki wszelkiego rodzaju zabiegom, które sprawiają, że nie jest to już przypadłość nie do zwalczenia. Jednym z najpopularniejszych zabiegów w tej kwestii, który zresztą wiele kosmetyczek uważa za najskuteczniejszy jest karboksyterapia.

W takiej sytuacji zrozumiałe wydaje się to, że na rynku jest wiele urządzeń do karboksyterapii, choć jedne drugim nie są równe. Oczywiście rynek bogaty jest tak w sprzęt, do którego zastrzeżeń wielu mieć nie można, jak i tych wręcz przeciwnych o jakości średniej bądź nawet bardzo słabej.

Wybierając takie urządzenie skupić się trzeba przede wszystkim na przepływie dwutlenku węgla na minutę w skrócie wyrażanego cc/min. Zanim zabierzecie się jednak za poszukiwania optymalnego urządzenia do karboksyterapii, warto pamiętać, że wyróżniamy tu trzy różne od siebie rodzaje sprzętu odpowiadającego wykonywaniu tego zabiegu.

Manualne i automatyczne

W pierwszej kolejności uwagę trzeba zwrócić na urządzenia manualne, w którym to dwutlenek węgla do organizmu wprowadza się ręcznie bądź do pracy manualnej i automatycznej, gdzie poza tym można go wprowadzić, wykorzystując do tego specjalny pistolet. Szukając optymalnego urządzenia do karboksyterapii, to któryś z tych sprzętów będzie najlepszy.

Poza nimi wyróżniamy jeszcze same pistolety bez urządzeń do karboksyterapii, ale te polecane nie są bowiem na ogół rolę te pełnią urządzenia do mezoterapii igłowej z funkcją karboksyterapii o bardzo słabej jakości. Często nie posiadają one nawet regulacji przepływu dwutlenku węgla.

Urządzenie do karboksyterapii

Jak wybrać urządzenie do karboksyterapii?

Cellulit czy rozstępy, na pewno nie przekładają się najlepiej na nasz wygląd. Możemy powiedzieć, że jest zupełnie inaczej i wyraźnie nas szpecą. Na całe szczęście dziś i tak nie jest to już tak wielki problem, jak miało to miejsce wcześniej, a wszystko dzięki specjalnym zabiegom kosmetycznym. Obecnie jednym z najefektywniejszych w ujęciu zwalczania cellulitu jest karboksyterapia. Prowadząc gabinet kosmetyczny, nie można zatem nie zakupić urządzenia do karboksyterapii.

Trzy rodzaje

Wybierając kombajny do karboksyterapii trzeba pamiętać o podziale na trzy kategorie. Pierwszą stanowią urządzenia do pracy manualnej, w których igłę wprowadzamy ręcznie. Urządzenia kategorii drugiej to sprzęt umożliwiający pracę manualną oraz automatyczną z wykorzystaniem pistoleta, a trzeciej same pistolety pozbawione specjalistycznych urządzeń. Już na wstępie trzeba tu jednak urządzenia trzeciej kategorii usunąć, bo zazwyczaj są one słabej jakości z tego względu, że są to urządzenia do mezoterapii igłowej z funkcją karboksyterapii.

Przepływ dwutlenku węgla na minutę

Kupując urządzenie do karboksyterapii skupić się trzeba na najważniejszym czynniku, a więc przepływie dwutlenku węgla na minutę, który wyrażany jest skrótem cc/min. Warto zapamiętać, że profesjonalne urządzenia dają możliwość pełnej regulacji tego parametru w zakresie od 1 do nawet 100 cc/min. Najlepsze efekty w zlokalizowaniu tkanki tłuszczowej i walce z cellulitem zapewniają urządzenia gwarantujące przepływ w granicach 80-100cc/min.

Często zbędna oszczędność przy zakupie może się nam zupełnie nie opłacić. Szczególnie słabo wypadają tu urządzenia, które samodzielnie dobierają parametry przepływów.