Zaloguj sięZarejestruj Zaloguj sięZaloguj się

Darmowa dostawa

przy zamówieniu powyżej 200zł oraz wpłacie na konto wysyłka 0zł, w przypadku pobrania koszt 15zł.

Sprzęt do analizy skóry


Jaki sprzęt do analizy skóry wybrać?

Trudno oprzeć się wrażeniu, że w dobie XXI wieku medycyna jest naprawdę bardzo dobrze rozwinięta. Nie da się ukryć, że na jej rozwoju w dużej mierze zyskała także i kosmetologia, bo zabiegów, które mają służyć poprawie naszego wyglądu jest dziś naprawdę wiele i co najważniejsze są one dość skuteczne. Zanim jednak zdecydujemy się na konkretny zabieg, warto w pierwszej kolejności poddać swoją skórę badaniu. Jaki sprzęt do analizy skóry możemy obecnie wyróżnić?

Kutometr

Jako pierwszy wymienić należy kutometr. Jest to bowiem sprzęt, który służy do badania elastyczności skóry. Jego budowa jest dość prosta, ponieważ jest to urządzenie składające się z otworu, do którego pod ciśnieniem zasysana jest skóra. Sonda taka zasysa więcej skóry wiotkiej, a mniej jędrnej.

Profilometria

Jest to zabieg, który służy badaniu zmarszczek, ich głębokości, a także szorstkości skóry. Często metoda ta zwana jest również odciskiem silikonowym, ponieważ polega ona na zrobieniu odlewów silikonowych i ich analizie trzema metodami. Rozróżniamy tu badania za pomocą mikroskopu elektronowego, analizę obrazu powstałych cieni oraz trójwymiarową profilometrię laserową.

Kornometr

Kornometr to z kolei sprzęt do analizy skóry, który służy określeniu pojemnościowej oporności warstwy rogowej. Dlatego też dzięki temu urządzeniu zbadamy, ile wody zawiera warstwa rogowa naskórka oraz w jakim stopniu nawilża skórę kosmetyk przez nas wykorzystywany.

Poza tym wymienić można tu jeszcze ewaporimetrię czy rzecz jasna biopsję, choć to badanie jest akurat bardzo inwazyjne. Dzięki profesjonalnym sprzętom do analizy skóry raczej się od niej odchodzi.

Produkty: 1 - 9 z 9
Produkty: 1 - 9 z 9

Analiza skóry urządzenie

Aparatura stosowana do diagnostyki kosmetologicznej skóry

W diagnostyce skóry nieoceniona jest ocena wizualna, która jest tu niezbędna. Mimo wszystko w dalszym ciągu poszukuje się nowoczesnych urządzeń biometrycznych, które pozwolą ocenić rodzaj skóry, powstałe zmiany oraz skuteczność przeprowadzonych zabiegów kosmetycznych czy stosowanych kosmetyków. Jakie urządzenie do analizy skóry zaliczamy do najpopularniejszych?

Nawilżenie skóry

W pierwszej kolejności przyjrzyjmy się nawilżeniu skóry. Badać można je przy pomocy kilku różnych urządzeń. Jednym z nich jest korneometr. W badaniu tym wykorzystuje się zjawiska pojemności cieplnej i półprzewodnictwa elektrycznego, a wyniki podaje w jednostkach względnych z zaznaczeniem, że im niższa wartość, tym mniejsze nawilżenie danego odcinka skóry. Poza korneometrem wykorzystać do takiego badania można jeszcze ewaporimetr.

Przetłuszczanie

Przetłuszczanie to kolejny problem, którego stopień ocenić możemy, poddając się analizie skóry. Urządzenie, które temu służy to przede wszystkim sebumetr. Badając skórę tą metodą, otrzymamy poziom natłuszczenia skóry i aktywności gruczołów łojowych, co dotyczy przede wszystkim twarzy i owłosionej skóry głowy. Innym urządzeniem służącym temu jest sebutape.

Elastyczność i rozciągliwość

Urządzenia do analizy skóry służące badaniu jej rozciągliwości i elastyczności to między innymi kutometr, wykorzystywany do oceny procesów starzenia się skóry. Służy on do pomiarów jej właściwości mechanicznych. Poza nim elastyczność i rozciągliwość zbadać można z wykorzystaniem twistometru czy ekstensjometru.

Poza wyżej wymienionymi dzisiejszymi urządzeniami do analizy skóry badać można jeszcze jej odczyn, gładkość powierzchni czy zabarwienie.

Urządzenie do analizy skóry

Aparatura stosowana do badania parametrów skóry

Skóra bardzo często jest dziś badana przy pomocy specjalistycznej aparatury. Przede wszystkim ze względu na obiektywność wyników oraz prostą standaryzację pomiarów. Dzięki nim możemy szybko określić jej stan, rodzaj czy doskwierające jej problemy. Nic dziwnego, że rynek jest dziś bardzo bogaty w urządzenia do analizy skóry. Które są najpopularniejsze?

Maksometr

To urządzenie służy pomiarowi zabarwienia skóry i wyposażone jest w sondę emitującą światło o określonej długości fali. Promieniowanie urządzenia jest tu absorbowane przez dwa barwniki melaninę i hemoglobinę, a odbiornik się w nim znajdujący mierzy ilość odbitego światła, określając barwę skóry. Inną metodą służącą określeniu barwy skóry jest diaskopia wykorzystująca do tego badania szklaną, przezroczystą szpatułkę.

Korneometr i ewaporymetr

Te dwa urządzenia do analizy skóry odpowiedzialne są za określenie jej nawilżenia. Zasada tego pierwszego bazuje na przewodnictwie elektrycznym. Tak więc im więcej wody warstwa skóry zawiera, tym lepiej płynie przez nią prąd, co rozumiemy przez jej lepsze nawilżenie.

Ewaporymetr zwany też tewametrem jest natomiast wyposażony w czujniki, które mierzą wilgotność i temperaturę, a to pozwala na analizę transepidermalnej utraty wody.

Sebumetr

Natłuszczenie skóry oraz aktywność gruczołów łojowych zbadać natomiast możemy przez wykorzystanie sebumetru. Badanie to jest dość proste i polega na przyciśnięciu do skóry tego urządzenia, które na końcu zawiera taśmę wchłaniającą sebum. Następnie fonometryczne badanie stopnia przepuszczania pozwala określić ilość tłuszczu.

Do innych urządzeń do analizy skóry zaliczyć możemy jeszcze choćby lampę Wooda pozwalającą rozpoznać rodzaj cery, jej nawodnienie, stany chorobowe i głębokość przebarwień posłonecznych czy pehametr do badania odczynu skóry.