Zaloguj sięZarejestruj Zaloguj sięZaloguj się

Kategorie

AMPUŁKI I KOKTAJLE

Darmowa dostawa

przy zamówieniu powyżej 200zł oraz wpłacie na konto wysyłka 0zł, w przypadku pobrania koszt 15zł.

Ampułki do mezoterapii


W przeprowadzanych obecnie zabiegach kosmetycznych coraz częściej do skóry wtłacza się różne substancja aktywne. Jednymi z najpopularniejszych zabiegów tego typu są dziś mezoterapia igłowa lub bezigłowa. Zdecydowanie bardziej inwazyjną metodą jest ta pierwsza, choć z tego powodu jest to też zabieg najskuteczniejszy. O tym jednak decydują także zastosowane ampułki do mezoterapii. Pomijając już fakt, że postawić tu trzeba na sprawdzone hurtownie kosmetyczne, gwarantujące wysoką jakość takich ampułek do mezoterapii, odnieść się też trzeba do ich zawartości.

Składniki ampułek do mezoterapii

Jednym z najczęściej spotykanych składników takich ampułek do mezoterapii jest krzemionka organiczna, która zapobiega starzeniu się skóry twarzy przez regeneracje tkanki łącznej. Wchodzi ona między innymi w skład elastyny, kolagenu, proteoglikanów i glikoprotein strukturalnych.

Kolejnym składnikiem takich ampułek jest kofeina, a więc substancja aktywna, która jest absorbowana przez barierę naskórkową. Pomaga między innymi przy problemach z pomarańczową skórką, złogami tłuszczowymi, a także ujędrnia i uelastycznia skórę.

Ampułki do mezoterapii zawierają w sobie też dekspanthenol, który zwany jest też prowitaminą B5, czyli kwasem pantotenowym. Substancja ta jest głównym składnikiem koenzymu A, dzięki czemu zapewnia skórze prawidłowe i długotrwałe nawilżenie.

Poza wyżej wymienionymi zaznaczyć warto ponadto, że ampułki do mezoterapii zawierać mogą i często zawierają wyciąg z karczocha zwyczajnego, wyciąg z nostrzyka żółtego z rutyną, dimetyloaminoetanol, witaminę C czy wyciąg z wąkroty azjatyckiej.

Preparaty do mezoterapii


Mezoterapia to zabieg cieszący się dziś sporą popularnością. Zauważmy tutaj, że polega on na dostarczeniu w głąb skóry substancji odżywczych, które poprawiają jej stan. Wykorzystuje się do tego wszelkiego rodzaju mieszanki, których jest mnóstwo. Które w związku z tym preparaty do mezoterapii cieszą się dziś największą popularnością i dlaczego?

Sprawdzony wybór

W pierwszej kolejności odnieść się trzeba do tego, że mezoterapia to zabieg najbardziej inwazyjny, jeśli pod uwagę weźmiemy wtłaczanie do skóry substancji odżywczych. Z drugiej natomiast trzeba pamiętać też i o tym, że jest to metoda najbardziej skuteczna. Warto jednak pamiętać tutaj przede wszystkim o tym, aby postawić na sprawdzone preparaty do mezoterapii ze znanych i cenionych hurtowni i nie kupować ich w miejscach, które nie dają gwarancji ich autentyczności.

Krzemionka organiczna

W pierwszej kolejności wśród takich preparatów do mezoterapii wymienić trzeba krzemionkę organiczną, która przede wszystkim zapobiega starzeniu się skóry. Krzemionka taka wchodzi w skład elastyny, kolagenu, proteoglikanów i glikoprotein strukturalnych wspomagając stymulację fibroblastów, a więc komórek, które są odpowiedzialne za produkcję kolagenu i elastyny.

Kofeina

Wspomnieć trzeba także o kofeinie, która między innymi poprawia jędrność i elastyczność skóry. Poza tym pomaga ona też na złogi tłuszczowe, pomarańczową skórkę oraz zastoje limfatyczne.

Wyciąg z wąkroty azjatyckiej

Bardzo korzystnie na skórę wpływają także preparaty do mezoterapii, które zawierają w sobie wyciąg z wąkroty azjatyckiej, które silnie stymulują biosyntezę kolagenu w skórze właściwej.

Koktajle do mezoterapii

Na czym polega mezoterapia igłowa?

Mezoterapia igłowa to zabieg cieszący się w ostatnim czasie sporym zainteresowaniem ze strony klientek salonów kosmetycznych. Wszystko dzięki temu, że nie tylko poprawia on mikrokrążenie, ale także przeciwdziała starzeniu się skóry oraz korzystnie wpływa na jej elastyczność. Można w związku z tym powiedzieć, że to najlepsza, a już na pewno jedna z najlepszych metod na zachowanie młodego wyglądu bez ingerencji specjalisty od chirurgii plastycznej.

Sam zabieg polega natomiast na wstrzykiwaniu w głąb skóry i tkanki podskórnej aktywnych substancji, które dobierane są według potrzeb pacjentki. Nie bez powodu nazywane są one więc koktajlami do mezoterapii.

Zastosowanie

Zastosowanie mezoterapii igłowej jest bardzo szerokie. Koktajle do mezoterapii stosuje się podczas zabiegów na ciało, twarz czy skórę głowy. Zawarte w ampułkach składniki nie tylko zmniejszają zmarszczki, ale także nawadniają i ujędrniają skórę twarzy. Poza tym stosuje się ją także w zwalczaniu cellulitu, rozstępów czy nawet łysienia.

Zabieg

Do przeprowadzenia zabiegu niezbędna jest cienka igła, którą do organizmu wprowadza się sporządzone wcześniej koktajle do mezoterapii. Zabieg taki na całą twarz na ogół trwa około godziny i jest bolesny, choć bólu na ogół się unika, stosując specjalne kremy znieczulające. Warto zauważyć, że zaraz po zabiegu może pojawić się niewielki obrzęk, choć utrzymuje się on niedługo, a ślady przeprowadzenia zabiegu znikają po dwóch dniach.

Odnieść się warto też do ceny. Jednokrotne wstrzykiwanie koktajli do mezoterapii kosztuje od 300 do 500 zł, choć dla uzyskania długotrwałych i lepszych efektów przeprowadzić trzeba ich serię od czterech do ośmiu w odstępie 2-3 tygodni.