Zaloguj sięZarejestruj Zaloguj sięZaloguj się

Darmowa dostawa

przy zamówieniu powyżej 200zł oraz wpłacie na konto wysyłka 0zł, w przypadku pobrania koszt 15zł.

Fotele kosmetyczne


Fotel to bez wątpienia najważniejszy, a przynajmniej jeden z najważniejszych mebli w salonie kosmetycznym, który z jednej strony musi zapewniać wygodę klientowi, z drugiej natomiast nie może utrudniać pracy kosmetyczce. Tym samym wybór odpowiedniego fotela jest kluczowy. Większość tego typu produktów na rynku rzeczywiście jest wysokiej, a przynajmniej średniej klasy. W dalszym ciągu zdarzają się jednak fotele kosmetyczne, które są dalekie od standardów.

Funkcje

Wszystkie fotele kosmetyczne powinny mieć przede wszystkim funkcję regulacji, która jest tu podstawą. Ze względu na to, że Wasz salon odwiedzać będą osoby o różnej budowie ciała, czy różnym wzroście, na pewno musi on mieć funkcję regulacji wysokości. Poza tym istotna jest też zmiana kąta pochylenia oparcia.

Szczególnie ważne jest to przy fotelach kosmetycznych do pedicure. Uważa się, że w zabiegu tym po podniesieniu siedziska stopa klientki powinna znajdować się na wysokości między klatka piersiową a barkami kosmetyczki. Ta dla komfortu pracy i zdrowia przede wszystkim powinna uniknąć garbienia, a więc zadbać trzeba o fotel podnoszony na odpowiednią wysokość.

Co ciekawe wpływa to także na oświetlenie pomieszczenia i miejsca przeprowadzania zabiegu. Jeśli nie będzie on podnosił się wystarczająco wysoko, to kosmetyczka swoim ciałem zasłoni źródło światła, przez co zabieg wykonać będzie trudniej, co odbije się na czasie jego przeprowadzenia, a nawet dokładności.

Cena

Wielokrotnie w grę wchodzi rzecz jasna także i cena, która nie powinna, ale często jest czynnikiem decydującym. Obecnie proste, choć mało funkcjonalne fotele kosmetyczne kupimy już za kilkaset złotych. Te lepsze kosztować będą dwa czy nawet trzy razy więcej.

Fotele SPA

Jak wybrać idealny fotel do zabiegu pedicure SPA?


Pedicure to zabieg, który cieszy się ogromną popularnością pośród klientek zakładów kosmetycznych. Szczególnie komfortowym i oczywiście skutecznym zabiegiem jest pedicure SPA. Sęk w tym, aby do takiego zabiegu wybrać właściwy fotel, który zresztą niejednokrotnie jest najdroższym meblem w całym salonie kosmetycznym, a jego ceny sięgają 10000 złotych, czy nawet tę granicę przekraczają. Jaki w związku z tym fotele SPA pedicure wybrać i od czego ten wybór powinien być uzależniony?

Funkcje

Wybierając fotele SPA pedicure, przede wszystkim należy spojrzeć na funkcje, które taki mebel posiada, biorąc tu pod uwagę swoje potrzeby. Dla jednych wystarczający będzie klasyczny fotel z miską z odpływem. Inni z kolei za wszelką cenę będą chcieli zadbać o najwyższy komfort swoich klientów, a więc postawią na fotel z funkcją masażu, które z oczywistych względów są też sporo droższe. Najważniejsze wydaje się być natomiast to, że wybór takich foteli jest spory i każdy powinien znaleźć fotele SPA pedicure w sam raz do swojego salonu.

SPA BR-3820D

Jednym z najpopularniejszych modeli pośród foteli tego typu jest model SPA BR-3820D, za który zapłacić trzeba blisko osiem tysięcy złotych. Cena jest tu jednak adekwatna do jakości, bo pod tym względem wiele zarzucić temu modelowi nie można.

Z jednej strony ten fotel do SPA pedicure posiada bowiem estetyczny brodzik ze wszystkimi przyłączami, który dodatkowo wyposażono w wygodny podnóżek z regulacją wysokości, z drugiej natomiast ma wygodne oparcie wzbogacone o funkcję masażu. Jeśli dodamy do tego szeroki wybór w ujęciu kolorystyki nic dziwnego, że często ląduje on w salonach kosmetycznych.