Zaloguj sięZarejestruj Zaloguj sięZaloguj się

Darmowa dostawa

przy zamówieniu powyżej 200zł oraz wpłacie na konto wysyłka 0zł, w przypadku pobrania koszt 15zł.

Sterylizacja a dezynfekcja


Wiele osób myli pojęcia dezynfekcji i sterylizacji, co jest dużym błędem. Należy rozróżniać bowiem pojęcie jedno i drugie. Sterylizacja to proces zabijania drobnoustrojów. W autoklawie odbywa się on nasyconą parą wodną pod ciśnieniem. Kondensacja pary wodnej na sterylizowanym urządzeniu uwalnia energię i nieodwracalnie niszczy mikroorganizmy.

Dezynfekcja to z kolei proces, który zmniejsza liczbę żywych form drobnoustrojów do poziomu, który nie stwarza żadnego zagrożenia dla zdrowia. Jest to na tyle ważne, że nie zawsze zdezynfekowany materiał jest jałowy.

Co sterylizować?

Warto zadać sobie jeszcze pytanie, co podlega sterylizacji autoklawem. Otóż na pewno powinny być to wszystkie narzędzia, które służą do manicure i pedicure i nie służą do jednorazowego użytku. Poza tym poddawane niej powinny być pęsety, regulujące brwi czy szpatułki do nakładania henny.

Wydaje się więc, że autoklaw to dziś sprzęt niezbędny w każdym salonie kosmetycznym, który chce funkcjonować w pełni profesjonalnie i nie narażać swoich klientów na zagrożenia związane z przenoszeniem drobnoustrojów.

Autoklawy


Każdy gabinet kosmetyczny bogaty jest w szereg urządzeń służących poprawie wyglądu każdej kobiety, bo to jednak one najczęściej takie punkty odwiedzają. Poza wygodą, komfortem i oczywiście skutecznością takich zabiegów warto zwrócić uwagę na jeszcze jeden aspekt, a mianowicie bezpieczeństwo. O tym każdy właściciel salonu kosmetycznego powinien pomyśleć w pierwszej kolejności. Przede wszystkim odnosząc się do sterylizacji narzędzi, które są przeznaczone do wykonywania poszczególnych zabiegów. Najskuteczniejszą sterylizację takich narzędzi przeprowadzi się, wykorzystując do tego sprzęt określany nazwą autoklawy.