Zaloguj sięZarejestruj Zaloguj sięZaloguj się

Darmowa dostawa

przy zamówieniu powyżej 200zł oraz wpłacie na konto wysyłka 0zł, w przypadku pobrania koszt 15zł.

Sprzęt do mikrodermabrazji

Mikrodermabrazja jako peeling na zmarszczki i rozstępy.

Mikrodermabrazja to jeden z tych zabiegów, które pośród Polek cieszą się zdecydowanie największym zainteresowaniem. Nie ma w tym jednak nic dziwnego, skoro nie tylko oczyszcza on skórę, ale również złuszcza, dotlenia oraz wzmacnia w niej produkcję kolagenu.

Kontrolowany mikropeeling

Mikrodermabrazja przez wielu nazywana jest też kontrolowanym mikropeelingiem i oczywiście nie bez powodu. Jest to bowiem zabieg, w którym specjalistyczny sprzęt do mikrodermabrazji ściera warstwę rogową naskórka oraz dociera do głębszych warstw skóry. Od klasycznego zabiegu dermabrazji różni go to, że pozwala on zróżnicować głębokość wykonania, co przekłada się również także i na jego skuteczność.

Szerokie zastosowanie

Obecnie sprzęt do mikrodermabrazji wykorzystywany jest przy trądziku, zaskórnikach, rozszerzonych porach, prosakach, bliznach, a nawet przebarwieniach. Poza tym, o czym nie każda kobieta ma pojęcie jest on również skuteczny, jeśli pod uwagę mielibyśmy wziąć walkę z rozstępami oraz cellulitem.

Najpopularniejsza jest dziś mikrodermabrazja diamentowa, choć warto znać także dwa pozostałe rodzaje tego zabiegu. Poza nią wyróżniamy jeszcze mikrodermabrazję tlenową, uważaną za najmniej ingerującą w skórę oraz korundową.

Korzyści z mikrodermabrazji diamentowej

Warto odnieść się też do korzyści, które daje mikrodermabrazja. Otóż sprzęt do mikrodermabrazji przyczynia się między innymi do dotlenia, odżywienia, poprawienia elastyczności i koloru skóry. Poza tym zmniejsza widoczność przebarwień, zmarszczek i blizn, usuwa zaskórniki, a nawet oczyszcza i odblokowuje pory. Popularność tego zabiegu szczególnie dziwić zatem nie może.

Mikrodermabrazja sprzęt

Co do skuteczności zabiegów kosmetycznych raczej nie możemy mieć wielu wątpliwości. Oczywiście, że pośród nich są te bardziej i mniej skuteczne, ale na ogół przynoszą one klientom, a w zasadzie klientkom takich gabinetów spore korzyści. Nie inaczej jest również w przypadku zabiegów, które dotyczą pielęgnacji twarzy. Wśród nich wyróżnić możemy między innymi dermabrazję. Zabiegiem nowszym, ale i skuteczniejszym jest natomiast mikrodermabrazja. Sprzęt temu służący przyczynia się w wielkim stopniu do tego, że skóra twarzy, choć nie tylko, bo również szyi, dekoltu oraz pleców jest odświeżona.

Co daje mikrodermabrazja?

Mikrodermabrazja to zabieg, który wiele klientek salonów kosmetycznych ceni sobie bardzo. Nie można się temu dziwić, jeśli spojrzymy na wynikające z niego korzyści. Otóż sprzęt do mikrodermabrazji przede wszystkim dotlenia i odżywia skórę, ale też poprawia jej elastyczność oraz kolor. Jeśli dodamy do tego fakt, że zmniejsza widoczność płytkich zmarszczek, blizn, przebarwień, usuwa zaskórniki i redukuje objawy trądziku, oczyszcza i odblokowuje pory, a także wzmacnia wchłanialność składników aktywnych w kosmetykach, nie sposób się z tymi pozytywnymi ocenami nie zgodzić.

Dla kogo mikrodermabrazja diamentowa?

Na mikrodermabrazję zazwyczaj decydują się kobiety po 25. roku życia, choć na ten zabieg coraz częściej przystają także ceniący sobie dobry wygląd mężczyźni. Co najważniejsze nie ma tutaj żadnych przeciwwskazań co do tego, aby stosować ten zabieg dla konkretnej cery. Jest ona bowiem odpowiednia dla każdego rodzaju cery z pewnymi niedoskonałościami. Dlatego też salony wyposażone w sprzęt do mikrodermabrazji w najbliższych latach nie powinny narzekać na brak klientów.

Produkty: 1 - 14 z 14
Produkty: 1 - 14 z 14

Mikrodermabrazja Urządzenie

Każdego dnia, choć po części oczyszczamy swoją skórę. Jednakże na co dzień stosuje się łagodne metody jej oczyszczania, których także i skuteczność pozostawia wiele do życzenia. O wiele lepiej wygląda to natomiast w salonach kosmetycznych, gdzie zabiegi temu służące mają zupełnie inną formę. Tych jest wiele, a podzielić je można na mechaniczne, enzymatyczne, chemiczne czy fizyczne. Najskuteczniejsze są te pierwsze, a jednym z zabiegów zaliczanych do peelingu mechanicznego jest mikrodermabrazja. Urządzenie, które zostaje tu wykorzystane, nie tylko oczyszcza bowiem skórę, ale też pobudza jej procesy regeneracyjne.

Mechaniczne ścieranie naskórka

Wielokrotnie mikrodermabrazja mylona jest z dermabrazją. Oba zabiegi są od siebie zupełnie inne, choć służą temu samemu. Przy mikrodermabrazji, urządzenie do tego wykorzystywane ma możliwość dostosowania stopnia głębokości ścierania warstwy rogowej naskórka i głębszych warstw skóry, podczas kiedy klasyczna dermabrazja takiej możliwości nie daje.

Trzy rodzaje zabiegu

Mikrodermabrazja zalecana jest osobom, które mają problem z trądzikiem, ale nie tylko. Z zabiegu tego skorzystać także mogą ci, którzy borykają się z zaskórnikami, rozszerzonymi porami, bliznami, przebarwieniami, a nawet cellulitem czy rozstępami. W zależności od tego, jaki materiał do złuszczania wykorzystuje urządzenie do mikrodermabrazji wyróżnia się tu trzy różne zabiegi, a więc mikrodermabrazję diamentową, korundową i tlenową. Najpopularniejsza jest ta pierwsza, choć najmniej w skórę ingeruje mikrodermabrazja tlenowa.

Urządzenie do mikrodermabrazji

Mikrodermabrazja skutecznym zabiegiem oczyszczania skóry

Zabiegów kosmetycznych mających na celu poprawę stanu naszej skóry oraz radzeniu sobie ze związanymi z nią problemami w gabinetach kosmetycznych jest naprawdę mnóstwo. Jeśli mielibyśmy wymienić te najpopularniejsze, a tym bardziej i najefektywniejsze, na jednym z pierwszych miejsc wymienić trzeba byłoby mikrodermabrazję. Na czym w związku z tym zabieg ten polega i jak wpływa na naszą skórę?

Złuszczanie naskórka

Otóż urządzenie do mikrodermabrazji służy złuszczaniu naskórka. Nie jest zabiegiem podobnym do innych temu służących, a więc peelingów chemicznym, dermabrazji czy laseroterapii. Wszystko dlatego, że mikrodermabrazja jest zabiegiem o najmniejszym ryzyku powikłań, a szansa na powstanie po nim blizn czy przebarwień jest znikoma.

Same efekty widać natomiast zaraz po wykorzystaniu do tego urządzeń do mikrodermabrazji. Cały zabieg polega na złuszczeniu górnych warstw naskórka, co z kolei przyczynia się do zintensyfikowanej produkcji nowych pełnowartościowych komórek, które migrują ku górze i zastępują komórki usunięte.

Sporą korzyścią jest również fakt, że mikrodermabrazja jest zabiegiem bezbolesnym, a poddająca się mu pacjentka z dnia na dzień może powrócić do życia codziennego.

Trzy rodzaje mikrodermabrazji

Obecnie wyróżniamy trzy rodzaje mikrodermabrazji, a więc dermabrazję diamentową, korundową oraz tlenową. W pierwszej urządzenie do mikrodermabrazji wykorzystuje głowicę diamentową. W mikrodermabrazji korundowej zamiast diamentu wykorzystuje się kryształki glinu, a tlenowej jak sama nazwa wskazuje tlen i sole fizjologiczne. Właśnie trzeci rodzaj mikrodermabrazji jest najmniej inwazyjny.