Zaloguj sięZarejestruj Zaloguj sięZaloguj się

Darmowa dostawa

przy zamówieniu powyżej 200zł oraz wpłacie na konto wysyłka 0zł, w przypadku pobrania koszt 15zł.

Sprzęt do ultradźwięków

Terapia ultradźwiękami

Z ultradźwiękami spotykamy się dziś coraz częściej, choć na pewno nie jest to jeszcze apogeum takiej terapii. Nie da się jednak ukryć, że terapia ultradźwiękami szybko zyskuje na wartości i stosuje się ją dziś przy wielu różnych dolegliwościach w kosmetyce, ale nie tylko. Czym jest w związku z tym taka terapia i jakich efektów można się po niej spodziewać?

Na czym polega zabieg z wykorzystaniem ultradźwięków?

W pierwszej kolejności odnieśmy się do tego, jak działa sprzęt do ultradźwięków, choć spojrzymy tu na niego ogólnie, nie zagłębiając się w poszczególne urządzenia. Otóż ultradźwięki to nic innego jak fale akustyczne, które charakteryzują się wyższą częstotliwością drgań niż zakres słyszalności ucha. W wyniku nakładania się na siebie takich drgań powstają podłużne fale mechaniczne. To powoduje z kolei mikromasaż tkanek, a pojawiający się tutaj dodatkowy efekt cieplny wywołuje wzmożoną dyfuzję wewnątrz komórki. Jeśli dodamy do tego poprawę ukrwienia, trudno oprzeć się wrażeniu, że sprzęt do ultradźwięków zapewnia korzystne w ujęciu zdrowotnym rezultaty.

Efekty zabiegów

Jakich w związku z tym efektów po takich zabiegach możemy się spodziewać? Co najważniejsze ultradźwięki są zabiegiem o szerokim spectrum właściwości. Regularne się poddawanie takim zabiegom zmniejsza ogólne stany bólowe, a także łagodzi stany przeciwzapalne. Poza tym przyspieszają one gojenie się ran, a także przyczyniają się do zwiększenia rozciągliwości tkanki łącznej. Nie zapominajmy też, że działają one rozluźniająco na mięśnie, a dodatkowo rozszerzają naczynia krwionośne. Sprzęt do ultradźwięków pomaga nam więc w naprawdę szerokim zakresie.

Urządzenie do ultradźwięków

Jak wybrać dobre urządzenie do ultradźwięków

Zabiegi kosmetyczne bazujące na ultradźwiękach cieszą się dziś sporym zainteresowaniem ze strony klientek, a to dlatego, że dzięki urządzeniom do ultradźwięków możemy przeprowadzić szereg różnego rodzaju zabiegów dotyczących nie tylko twarzy, ale także i innych partii ciała. Dzięki specjalistycznym urządzeniom jesteśmy w stanie wprowadzić w głąb tkanek aktywne w substancjach kosmetycznych substancje, jak również pozbyć się cellulitu, zmarszczek oraz wielu innych defektów. Nie da się jednak ukryć, że tak na jakość samego zabiegu, jak i bezpieczeństwo wpływ ma między innymi urządzenie do ultradźwięków. Jak dokonać jego optymalnego wyboru?

Siła urządzenia

Wybierając takie urządzenie do ultradźwięków, w pierwszej kolejności skupić się trzeba na jego sile. Moc takiego sprzętu jest podstawowym i najważniejszym jego parametrem. Zasada jest tutaj prosta, a im większa siła takiego urządzenia, tym i końcowe efekty przeprowadzonego zabiegu czy też całej terapii są lepsze. Znacznie lepiej wchłaniają się wówczas w skórę preparaty wykorzystywane podczas zabiegu zawarte w żelach lub ampułkach.

Funkcjonalność sprzętu do ultradźwięków

Ważna jest także funkcjonalność tych urządzeń. Oczywiście najlepiej, aby były one możliwie najbardziej funkcjonalne. Wówczas będziemy mieli szansę na wdrożenie większej liczby zabiegów, co oczywiście przełoży się na szerszą, a tym samym bardziej konkurencyjną ofertę.

Poza tym zawsze uwagę naszą przy zakupie powinny zwrócić panel sterowania oraz łatwość obsługi takiego urządzenia. Nie zaleca się kupowania sprzętów trudnych w obsłudze.

Produkty: 1 - 15 z 15
Produkty: 1 - 15 z 15

Ultradźwięki sprzęt

Dlaczego ultradźwięki są tak skuteczne?

Zabiegi ultradźwiękami cieszą się dziś coraz większą popularnością. Przede wszystkim dlatego, że są skuteczne i pomagają przy wielu dolegliwościach w tym przy bólach kości, bliznach, a nawet nerwicach. Są to drgania mechaniczne, które mają częstotliwość przekraczającą granicę słyszalności ucha ludzkiego, a więc poniżej 16 Hz oraz powyżej 20000 Hz.

Jak działają ultradźwięki?

Co najważniejsze sprzęt do ultradźwięków pozwala przegrzewać tkanki leżące głębiej, w tym pogranicze tkanki łącznej i kostnej. Terapia ultradźwiękami działa podwójnie. Z jednej strony jest to działanie mechaniczne, które wiąże się ze zmianami ciśnienia w przebiegu fali ultradźwiękowej. Z drugiej natomiast działanie fizykochemiczne, które ma wpływ na przemianę białek i zwiększa przewodnictwo elektryczne tkanek. Jak zatem działają ultradźwięki? Sprzęt, który się tu wykorzystuje poprawia mikrokrążenie, powoduje wzrost przepuszczalności błon komórkowych, przyspiesza przemianę materii, aktywuje reakcje enzymatyczne, zwiększa rozciągliwość włókien kolagenowych oraz regeneruje chore tkanki.

Techniki zabiegów ultradźwiękami

Ultradźwięki wykorzystują dwie różne techniki. Przy technice dynamicznej głowica jest przesuwana po skórze bez nacisku w dwóch kierunkach. Ruchu głowicy są wówczas ślizgające, koliste i podłużne. Przy technice półstatycznej głowica pracuje jedynie nad małym polem zabiegu.

Koszt sprzętu do ultradźwięków

Ile trzeba zapłacić za ultradźwięki? Sprzęt, a w zasadzie jego cena jest tu różna, choć same zabiegi do najdroższych nie należą, bo zapłacić za nie przyjdzie nam minimum 10-15 zł za jeden nietrwający dłużej niż przez 10 minut. Powtórzyć trzeba ich jednak całą serię do 15 zabiegów przeprowadzanych codziennie bądź co dwa dni.

Ultradźwięki urządzenie

Zabiegi ultradźwiękami a cellulit

Sposobów na cellulit jest dziś wiele. Jednym z nich jest zabieg ultradźwiękami. Urządzenie tutaj wykorzystywane jest skuteczniejsze w przeciwdziałaniu cellulitowi niż masaże czy balsamy antycellulitowe, choć efekt tego zabiegu zależy też od indywidualnych predyspozycji naszego organizmu.

Terapia antycellulitowa

Cellulit powinno zwalczać się aktywnością fizyczną i zdrową dietą, która nie będzie w sobie zawierała soli i węglowodanów. Kiedy to jednak nie pomaga, można postawić na terapię ultradźwiękami. Urządzenie wykorzystuje tu niesłyszalne dla ludzkiego ucha fale dźwiękowe o częstotliwości 800-24000 kHz. Te docierają aż do miejsc, gdzie pojawił się cellulit i następnie je ogrzewają, co powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych, a w efekcie wypłukanie zbędnych w organizmie toksyn i innych szkodliwych substancji, co przekłada się też na lepsze dotlenienie komórek.

Poza tym urządzenia do ultradźwięków rozszerzają gruczoły potowe i mieszki włosowe. Jest to o tyle ważne, że ułatwia przenikanie w głąb skóry substancji odżywczych, a przypomnijmy, że cellulit jest w głównej mierze wynikiem złego rozmieszczenia tłuszczu w skórze oraz słabej cyrkulacją limfy.

Zabieg taki rozpoczyna się od nałożenia na miejscu opanowanym przez cellulit specjalnego żelu. Następnie przez kilka minut specjalista wykonuje okrężne ruchy urządzeniem ze specjalną głowicą.

Po zabiegu ultradźwiękami

Jeśli przeszliśmy terapię ultradźwiękami na cellulit, przez kilka dni powinniśmy odpoczywać, dobrze nawadniając organizm. Pozwoli to całkowicie uwolnić toksyny ze skóry. W niektórych przypadkach, choć ma to miejsce dość rzadko, stosuje się też specjalne leki przeciwzapalne.