Zaloguj sięZarejestruj Zaloguj sięZaloguj się

Darmowa dostawa

przy zamówieniu powyżej 200zł oraz wpłacie na konto wysyłka 0zł, w przypadku pobrania koszt 15zł.

Sprzęt do peelingu kawitacyjnego

Peeling kawitacyjny zyskał sobie w ostatnim czasie wielu zwolenników. Przede wszystkim ze względu na brak dyskomfortu i bólu związanego z tym zabiegiem. Tu ten nie występuje, co nie jest takie oczywiste przy innych tego typu zabiegach. Otóż sprzęt do peelingu kawitacyjnego działa na zasadzie tak zwanej kawitacji, do której dochodzi, kiedy wilgotna skóra twarzy zostaje poddana działaniu fal ultradźwiękowych. Wskutek tego dochodzi do powstania mikroskopijnych pęcherzyków gazu, a w efekcie tego również i do rozbicia komórek warstwy rogowej naskórka.


Korzyści peelingu kawitacyjnego

Nie da się ukryć, że peeling kawitacyjny niesie w sobie mnóstwo korzyści i bynajmniej nie mówimy tu jedynie o tym, że jest on bezbolesny i nie powoduje dyskomfortu. Nie zapominajmy też, że sprzęt do peelingu kawitacyjnego eliminuje przebarwienia, stymuluje metabolizm komórek, pobudza produkcję kolagenu i elastyny, zwiększa sprężystość skóry, zmniejsza widoczność cellulitu oraz zmian trądzikowych, spłyca rozstępy, blizny i zmarszczki czy usuwa martwy naskórek.


Wybór sprzętu

Tak jak i w przypadku innych zabiegów, tak i tutaj ważny jest także sprzęt, którym peeling kawitacyjny jest wykonywany. Obecnie rynek w takie urządzenia jest bardzo bogaty i znajdziemy tu sprzęt do peelingu kawitacyjnego stacjonarny i mobilny, którym zabieg taki przeprowadzać możemy również i w domu.

Niezależnie od wszystkiego warto pomyśleć przede wszystkim o tym, aby był on prosty w obsłudze, bezpieczny i posiadał ładną oprawę. Wówczas zabiegi takie wykonywać będzie osobiście, z czym większego problemu żadna kobieta mieć nie powinna. W innym wypadku niezbędna będzie wizyta w gabinecie kosmetycznym i narażenie się na wyższe koszta.

Urządzenie do peelingu kawitacyjnego

Jak wygląda peeling kawitacyjny?

Peeling większości z nas kojarzy się z mechanicznym ścieraniem naskórka. Trzeba jednak pamiętać o tym, że wiele kobiet przy takich zabiegach czuje dyskomfort, a najbardziej pokrzywdzone są tutaj te kobiety, które mają suchą i wrażliwą skórę. Wszystko dlatego, że nie każda cera nadaje się do takich peelingów. Na szczęście nie każdy peeling ma też identyczną formę. Nie brak także i takich, które mogą być stosowane również u pacjentek z bardziej wrażliwą skórą. Do takich zaliczyć możemy peeling kawitacyjny. Czym jest i na czym polega ten zabieg i jakie urządzenia do peelingu kawitacyjnego się tu wykorzystuje?

Charakterystyka

Peeling kawitacyjny to zabieg, w którym zrogowaciałe komórki są usuwane, a proces ich odnowy przyspieszony. Cały sęk w tym, że jego cechą charakterystyczną jest zjawisko kawitacji. Z tym do czynienia mamy wtedy, kiedy to do zwilżonej skóry jest zbliżane urządzenie do peelingu kawitacyjnego z falami ultradźwiękowymi. Wskutek tego powstają mikroskopijne pęcherzyki gazu, wskutek których tkanki skóry pod wpływem fal dźwiękowych ulegają pogorszeniu, a następnie całkowitemu rozkładowi.

Jak wygląda peeling kawitacyjny?

Co najważniejsze urządzenie do peelingu kawitacyjnego jest całkowicie bezbolesne, a sam zabieg nie powoduje u pacjentki żadnego dyskomfortu. Jako że ważne jest tu nawilżenie samej skóry, zadbać trzeba o to, aby była ona nawilżona specjalną cieczą. Najlepiej sprawdzi się tutaj woda termalna lub mineralna, a jeśli kosmetyczka nie ma takiej możliwości posłużyć się może również tonikiem bezalkoholowym lub solą fizjologiczną. Warto dodatkowo pamiętać o tym, aby w czasie zabiegu głowicy nie pozostawiać w jednym miejscu. Powinna ona pozostawać w ciągłym ruchu.

Produkty: 1 - 14 z 14
Produkty: 1 - 14 z 14

Urządzenie do peelingu kawitacyjnego

Na peelingi mające na celu odmłodzić naszą skórę decydujemy się dziś stosunkowo często. Oczywiście w większości korzystają z nich kobiety, choć również i mężczyźni właśnie w tym celu odwiedzają salony kosmetyczne, choć przyznają się oni do tego niechętnie. Sęk w tym, że w dobie XXI wieku, kiedy to rodzajów peelingów jest mnóstwo, a salonów kosmetycznych szybko przybywa, nie łatwo jest wybrać peeling najskuteczniejszy. Wiele klientek salonów kosmetycznych za taki uważa peeling kawitacyjny. Sprzęt tu wykorzystywany z pewnością jest efektywny, ale czy rzeczywiście najefektywniejszy? Urządzenia kosmetyczne są bowiem różne - trzeba wybierać te najbardziej profesjonalne spośród wszystkich urządzeń.

Złuszczanie ultradźwiękami

Warto zauważyć, że przy peelingu kawitacyjnym sprzęt, który się tutaj wykorzystuje, zapewnia nie tylko złuszczanie naskórka. Oczywiście jest to podstawowa korzyść takiego zabiegu, ale nie jedyna. Nie można zapominać, że poza tym taki peeling kawitacyjny także dotlenia skórę, a poza tym poprawia mikrokrążenie. Wszystko dzięki temu, że jest to peeling, który wykorzystuje ultradźwięki.

Przeciwwskazania do zabiegu

Sporą korzyścią jest tu niewątpliwie fakt, że peeling kawitacyjny może być wykonywany na każdym rodzaju cery. Nie ma też żadnych przeciwwskazań co do tego, aby stosować go na skórze delikatnej. Jeśli mówimy już o jakichś przeciwwskazaniach, to natomiast będą to ciąża, niewydolność krążenia oraz osteoporoza.

Sam zabieg przeprowadzać można z kolei jednorazowo lub w sesjach. Jeśli jednak się już na takie serie decydujecie, ze sprzętu do peelingu kawitacyjnego korzystać możecie przez kilka tygodni, choć nie częściej niż raz na tydzień. Profesjonalni kosmetolodzy sugerują, aby przeprowadzać go raz w miesiącu. Wówczas efekty peelingu kawitacyjnego będą długotrwałe.

Peeling kawitacyjny sprzęt

Peeling kawitacyjny - co to jest i na czym polega?

Każda kobieta chciałaby mieć gładką oraz promienną cerę, choć z reguły niewiele z nich może się taką pochwalić. Na całe szczęście obecnie nic nie stoi na przeszkodzie, aby takiej cery nabrać wraz z czasem, co oczywiście nie świadczy, że ten działa tutaj na naszą korzyść. Nic z tych rzeczy. Faktem jest jednak, że każda kobieta może sobie dziś pozwolić na zabiegi kosmetyczne, które zresztą są dziś we właściwych gabinetach bardzo powszechne. Jednym z takich zabiegów jest peeling kawitacyjny. Urządzenia, dzięki którym taki zabieg jest przeprowadzany, na skórę oddziałują bowiem bardzo korzystnie.


Peeling ultradźwiękowy

Najprościej taki peeling kawitacyjny byłoby wyjaśnić jako zabieg, który przeprowadza się z wykorzystaniem ultradźwięków. Urządzenia do peelingu kawitacyjnego dzięki temu nie tylko przyczyniają się do złuszczenia górnej warstwy naskórka, ale także dotleniają skórę oraz poprawiają mikrokrążenie - w ten sposób następuje oczyszczanie skóry. Dobry salon kosmetyczny robi to zgodnie z obowiązującym standardem i w sposób bardzo skuteczny.


Charakterystyka peelingu kawitacyjnego

Zacząć trzeba od tego, że jest to zabieg całkowicie bezbolesny, co już samo w sobie jest sporą korzyścią, choć na ogół przy peelingach nie mamy do czynienia z dużą inwazyjnością. Sporą korzyścią jest tu również i to, że urządzenia do peelingu kawitacyjnego można stosować także na skórę delikatną, gdzie niemożliwe jest zastosowanie na przykład mikrodermabrazji.

Sam zabieg rozpoczyna się od nawilżenia skóry, a to dlatego, że ultradźwięki działają tylko wtedy, kiedy to skóra jest nawilżona. Nic dziwnego więc, że po peelingu kawitacyjnym, jako że skóra jest wówczas oczyszczona i wygładzona, poddaje się ją innym zabiegom kosmetycznym.