Zaloguj sięZarejestruj Zaloguj sięZaloguj się

Darmowa dostawa

przy zamówieniu powyżej 200zł oraz wpłacie na konto wysyłka 0zł, w przypadku pobrania koszt 15zł.

Laser diodowy do depilacji


Metod depilacji jest dziś tak wiele, że każdy powinien znaleźć sobie taką, która będzie mu odpowiadała zarówno pod względem ceny, jak i oczywiście skuteczności. Jeśli mielibyśmy wspomnieć tutaj o tych drugich, na pewno w pierwszej kolejności trzeba byłoby przywołać depilację laserem diodowym. Nie bez powodu zabieg ten cieszy się dziś ogromną popularnością, a usuwanie owłosienia tą metodą ceni sobie coraz szersza grona klientów salonów kosmetycznych.

Metoda numer jeden

Wiele metod usuwania owłosienia ma to do siebie, że nie są one w pełni skuteczne. Jeśli pod uwagę mielibyśmy wziąć laser diodowy do depilacji, to jak najbardziej trzeba odnieść się do tego, że tutaj co do jego skuteczności wiele do zarzucenia mieć nie można. Mieszki włosowe są tutaj usuwane niemal bezpowrotnie, choć oczywiście, aby jeszcze bardziej uskutecznić ten zabieg, można go wykonać kilkukrotnie. Pierwszy zabieg usuwa bowiem od 30 do 60 procent włosków. Szacuje się, że optymalny wynik można uzyskać już po trzech zabiegach. Wówczas nawet 98% niepożądanego owłosienia może zostać usunięta.

Postępowanie przed i po zabiegu

Zanim klient salonu kosmetycznego zdecyduje się na zabieg laserem diodowym do depilacji, przeprowadzona musi zostać próba laserowa, dzięki której sprawdzona zostanie reakcja skóry na laser, choć zazwyczaj jest to tylko formalność. Jeśli nie ma żadnych przeciwwskazań, sam zabieg wykonać można już po kwadransie. Po zabiegu unikać należy natomiast opalania oraz reakcji podrażniających skórę. Dlatego też nie warto stawiać na kosmetyki o działaniu złuszczającym.
Laser diodowy depilacja


Wiele kobiet, choć oczywiście nie tylko jest sfrustrowanych nadmiernym owłosieniem w miejscach, gdzie jest ono niepożądane. Można to oczywiście zrozumieć, choć z drugiej strony obecnie nie brakuje metod na to, aby owego owłosienia się pozbyć. Sęk w tym, że nie wszystkie są skuteczne, nie wspominając już o tym, że większość jest bolesna, a pacjentka po lub nawet w trakcie zabiegu odczuwa dyskomfort. Wydaje się, że przeciwieństwem takich metod jest laser diodowy. Depilacja tym sposobem cieszy się bowiem rosnącą popularnością i na pewno owa popularność nie jest tutaj bezpodstawna.

Skuteczność

Największą zaletą depilacji laserem diodowym będzie oczywiście jego skuteczność. Ta porównywalna może być z zabiegami takimi jak elektroliza i termoliza, choć trzeba zauważyć, że taką depilację cechuje bolesność. Przy depilacji laserem diodowym pacjentka bólu nie odczuwa, a efekt jest bardzo zadowalający.

Wykorzystując laser diodowy, depilacja polega na usuwaniu mieszka włosowego termicznie, proporcjonalnie do zawartych w nim barwników. Prowadzi to do jego zwyrodnienia i w końcu zaniku.

Bezpieczeństwo

Na pewno nie bez znaczenia jest fakt, że jest to zabieg jak najbardziej bezpieczny, a energia emitowana przez laser w żaden negatywny sposób nie oddziałuje na skórę. Z pewnością po części dlatego, że najnowsze tego typu urządzenia emitują ją w głąb skóry zaledwie na głębokość kilku milimetrów. Tym samym zabieg taki można stosować też u pacjentów w każdym wieku. Jeśli dodamy do tego fakt, że takie urządzenia wyposażone są układ chłodzący, zapewniający pełen komfort przy przeprowadzaniu depilacji tym sposobem, trudno znaleźć dziś coś równie dobrego.
Laser IPLUtrata elastyczności, jędrności i gładkości skóry jest dziś czymś normalnym. Na szczęście medycyna estetyczna XXI wieku jest dziś na takie procesy przygotowana i potrafi im zapobiegać. Jednym z najpopularniejszych urządzeń spotykanym w gabinetach świadczących takie usługi jest dziś bowiem laser IPL. Wykonywane z jego udziałem zabiegi to między innymi fotoodmładzanie, redukcja przebarwień, usuwanie naczynek na twarzy, rumienia, piegów oraz nadmiernego owłosienia czy likwidacja trądziku i rozstępów. Sprzęt taki sprawdzi się również przy usuwaniu porów.

Laser IPL to z angielskiego Intense Pulse Light, co w wolnym tłumaczeniu oznacza impulsywne źródło światła. Zabiegi z jego wykorzystaniem zaleca się kobietom cierpiącym z powodu popękanych naczynek, przebarwień słonecznych czy drobnych zmarszczek. Dzięki takiemu laserowi jesteśmy w stanie usunąć niedociągnięcia pojawiające się w naszym wyglądzie i przywrócić skórze jej blask.

Działanie lasera IPL jest stosunkowo proste. Urządzenie takie wytwarza wiązkę promieni świetlnych. Te mają różną długość i rozchodzą się w wielu kierunkach, dzięki czemu docierają do różnych partii skóry. Poza tym pobudzają one również do produkcji nowy kolagen. Tak więc zabiegi takim laserem to cała gama różnorodnych czynności, które bardzo korzystnie oddziałują na nasz organizm.

Sam zabieg niezależnie od tego, co jest naszym celem, jest bezinwazyjny i bezpieczny. Jest to jeden z najlepszych zabiegów, który działa kompleksowo, pomagając nam na kilku różnych płaszczyznach.