Zaloguj sięZarejestruj Zaloguj sięZaloguj się

Darmowa dostawa

przy zamówieniu powyżej 200zł oraz wpłacie na konto wysyłka 0zł, w przypadku pobrania koszt 15zł.

Laser frakcyjny


Skuteczności przeprowadzanych dziś w salonach kosmetycznych i gabinetach medycyny estetycznej zabiegów nie da się podważyć. Są to doskonałe zabiegi korzystnie przekładające się na nasz wygląd. Jednym z często wykorzystywanych w tym celu urządzeń jest tak zwany laser frakcyjny.

Wykorzystuje się go szczególnie przy problemach z drobnymi zmarszczkami i tak zwanymi "kurzymi łapkami", choć laser frakcyjny pomaga również w sferze odmładzania skóry, poprawie jej jędrności, usuwania zmian pigmentowych czy redukcji blizn oraz rozstępów.

Wielką zaletą zabiegów przeprowadzanych z wykorzystaniem lasera frakcyjnego jest to, że nie wymaga on znieczulenia. Jeśli natomiast po jego przeprowadzeniu pacjent odczuwa dyskomfort, może sięgnąć po środki przeciwbólowe. Wszelkie zmiany powodujące dyskomfort z lekko zaczerwienioną skórą znikają w ciągu kilku godzin. Do dwóch tygodni z ciała pacjenta znikają natomiast drobne strupki, choć z ich pojawieniem się nie mamy do czynienia za każdym razem.

Podczas zabiegu głowica przykładana jest do skóry i emituje światło, penetrujące skórę na głębokość ponad 1,5 mm i w kontrolowany sposób niszczące wybraną część naskórka i skóry właściwej. W efekcie zastępowana jest ona nową i jędrniejszą skórą.

Sam zabieg zazwyczaj trwa nie dłużej niż gadzinę, a czas jego trwania zależny jest między innymi od kondycji skóry. Podobnie ma się z jego efektywnością. Niekiedy wystarczająca będzie jedna sesja laserem frakcyjnym, choć dla osiągnięcia najlepszych rezultatów zaleca się od trzech do sześciu zabiegów.
Laser CO2Decydując się na zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, każdy klient liczy na to, że będzie on bezbolesny, a zarazem niezwykle efektywny i szybki. Skoro tak nic dziwnego, że wśród klientów, a w zasadzie klientek gabinetów wielkim zainteresowaniem cieszą się zabiegi, w których wykorzystywany jest laser CO2.

Laser CO2 to bowiem niezwykle nowoczesne i trwałe urządzenie, które służy do całkowitej renowacji skóry, a także intensywnej stymulacji kolagenu. Sprzęt taki jest w stanie zniwelować mniejsze i większe zmarszczki, poprawia teksturę i odcień skóry, a nawet przywraca jej jędrność, jak i zamyka pory. Co ciekawe dodatkowo radzi on sobie z każdego typu bliznami od tych trądzikowych, przez oparzeniowe, pourazowe, pooperacyjne, keloidy aż po rozstępy. Nie da się w związku z tym ukryć, że działanie lasera CO2 przynosi skórze mnóstwo korzyści.

Sam zabieg nie jest zbyt skomplikowany i zarazem w zasadzie bezbolesny dzięki znieczuleniu miejscowemu. Na korzyść klientów i szybkiej regeneracji działa fakt, że podczas zabiegu uszkodzone zostanie jedynie 20% obszaru jemu poddawanemu. Złuszczanie trwa w tym przypadku od trzech do siedmiu dni, a całkowite wygojenie następuje po dwóch tygodniach.

Już wtedy można też zaobserwować pierwsze korzyści płynące z przeprowadzenia zabiegu, choć kolagen produkowany jest przez sześć miesięcy. Po tym okresie efekty są zdecydowanie najlepsze. Do pełnej wymiany skóry na nową zaleca się natomiast przeprowadzenie od dwóch do czterech zabiegów w odstępie 4 - 5 tygodni.